W serwisie LetsPlayVideoGames ukazały się świeże nowinki na temat nadchodzącej konsoli Nintendo NX. Najnowsze wieści skupiają się wokół kontrolera. Jak wynika z opublikowanych danych, jego działanie zbliżone będzie do znanego wcześniej Wiilota, z którego korzystali posiadacze konsoli Wii.

Według najświeższych informacji konstrukcja będzie w stanie zapewnić wszystkie funkcje pilota Wii Remote, jednak zostanie ona również wzbogacona o kilka nowych rozwiązań. Nie zmieniła się oczywiście filozofia kontrolowania rozgrywki poprzez ruch, jednak twórcy postanowili wykorzystać tym razem również możliwości sprzężenia zwrotnego. Wszystkiemu przyświeca cel uczynienia korzystania z nowego sprzętu jeszcze ciekawszym niż do tej pory.

Kontroler opierać się będzie na technologi podobnej do tej, którą znamy dziś z HTC Vive. Dla przykładu: jeśli gracz będzie chciał uderzyć jakimś przedmiotem w dany obiekt w grze, poczuje w tym momencie wibracje kontrolera. Pierwszą grą, która otrzyma obsługę kontrolera będzie Just Dance 2017.