Oficjalna dystrybucja zapowiadanej miesiącami aktualizacji Windows 10 Creators Update rusza już za kilka dni, wobec czego twórcy postanowili szerzej odnieść się do szczegółów łatki. Za pośrednictwem bloga Microsoft podzielił się informacjami dotyczącymi ochrony prywatności użytkowników zapewniając, że specjaliści pracujący nad aktualizacją potraktowali tę kwestię priorytetowo. Użytkownicy otrzymają w związku z tym nowe możliwości dostosowania systemu do swoich indywidualnych potrzeb.

Twórcy zdecydowali się na wprowadzenie szeregu usprawnień do prezentacji informacji w ustawieniach, aby maksymalnie ułatwić "codziennym" użytkownikom zrozumienie dostępnych możliwości i podjęcie świadomej decyzji o uruchomieniu bądź zablokowaniu którejś z nich. Zmianom zostało również poddane oświadczenie o ochronie prywatności.

Gigant postanowił też od tej pory dzielić się z klientami szczegółowymi informacjami na temat tego jakie dane gromadzi i przetwarza na swoich serwerach. W oświadczeniu czytamy, że domyślnie będą to tylko i wyłącznie informacje potrzebne do zagwarantowania odpowiedniego poziomu zabezpieczeń oprogramowania. Wyższe stopnie pozwolą z kolei użytkownikom na bardziej precyzyjne dostosowanie systemu do swoich potrzeb. To chyba najważniejsza informacja dla większości użytkowników w dobie powszechnej wymiany informacji i potencjalnych zagrożeń, jakie niesie ze sobą to zjawisko.

Możliwość weryfikacji ustawień prywatności będzie miał każdy użytkownik Windowsa 10. Co najważniejsze, dostęp do nich będzie bardziej intuicyjny i zrozumiały niż miało to miejsce do niedawna.