Kingston Digital wprowadza na rynek DataTraveler microDuo 3.0 i kartę microSDHC/SDXC UHS-I klasy 10 osiągającą prędkości 90MB/s (zapis) i 45MB/s (odczyt). Oba produkty stworzono z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych.

DataTraveler microDuo 3.0 pełni funkcję pamięci zewnętrznej dla smartfonów i tabletów posiadających interfejs OTG (On-The-Go). Dzięki gniazdom USB 3.0 i microUSB, DataTraveler microDuo 3.0 może łatwo łączyć się zarówno z urządzeniami mobilnymi, jak i komputerami PC.

DataTraveler microDuo 3.0 pozwala na zwiększenie ilości dostępnego miejsca na urządzeniach z Androidem nawet o 64GB, umożliwiając łatwe przenoszenie dużych plików, zdjęć, filmów i muzyki. Podwójny interfejs - USB 3.0 i microUSB - oraz kompatybilność z każdym urządzeniem obsługującym USB On-The-Go umożliwiają przesyłanie danych pomiędzy urządzeniami mobilnymi bez konieczności podłączania ich do komputera.

Data Traveler microDuo 3.0 jest dostępny w trzech pojemnościach - 16, 32 i 64GB. Urządzenie objęte jest 5-letnią gwarancją.

Z kolei nowa karta microSDHC/SDXC UHS-I klasy 10 oferuje szybkość odczytu 90MB/s i zapisu 45MB/s. Karty dostępne są w trzech wersjach pakowania i pojemnościach 16, 32 i 64GB. Technologia UHS-I umożliwia rejestrowanie pełnych sesji wideo HD, wideo 3D i płynną transmisję w czasie rzeczywistym, bez zacięć i zakłóceń. Karty micro Kingston SDHC/SDXC UHS-I klasy 10 objęte są wieczystą gwarancją i bezpłatną pomocą techniczną.