Pomimo, że nadal wiele konsol nowej generacji nie pozwala na korzystanie z gier w rozdzielczości 1080p przy zachowaniu 60 klatek na sekundę, to Nvidia poszła już krok dalej i zaoferowała możliwość streamowania gier w takiej jakości. To wszystko za sprawą usługi Grid, która dodała obsługę rozgrywki w FullHD.

Technologia Grid dostępna jest już od pewnego czasu i do tej pory umożliwiała przesyłanie obrazu w jakości 720p i 60 FPS. Niedawno jednak przygotowano testową wersję aplikacji Shield Hub, któa posiada wybór wyższej rozdzielczości bez utraty płynności animacji. Żeby z tego skorzystać musimy posiadać tablet lub przenośną konsolę Shield, konto w serwisie i łącze internetowe minimum 30 Mb/s. W przypadku 720p wystarczyło 10 Mb/s.

Za sprawą tej funkcji będzie możliwe granie na telewizorze w FullHD. Większość obliczeń jest wykonywana przez serwery producenta, a następnie przesyłana do użytkownika. W tej chwili 35 gier pozwala na streaming w 1080p i 60 klatek na sekundę. W bazie mamy w sumie 50 pozycji. Wśród tych gier znajdziemy np. Batman: Arkham Origins, Devil May Cry 4, Ultra Street Fighter IV czy Dead Island.

Jeżeli ktoś chce pograć w FullHD to musi zapisać się do beta testów, co można zrobić na koncie Google w sklepie Play. Obecnie jest to funkcja zupełnie darmowa, a abonament ma zostać wprowadzony po 30 czerwca. Niestety nie wiemy, jaka będzie jego cena.