Fractal Design poszerza swoją ofertę o trzy najnowsze obudowy z rodziny Torrent. Prezentowane modele mają wyróżniać się nowoczesnym designem i funkcjonalnością. Niestety cena lekko przeraża, ale dla entuzjastów nie ma ograniczeń. Szwedzka firma Fractal Design poszerza swoją ofertę o najnowszą obudowę o nazwie Torrent. Dostępne są trzy warianty tego modelu. W standardowej odsłonie lewy i prawy bok jest blaszany, a w dwóch pozostałych - TG i RGB - ze szkła hartowanego.

Fractal Design Torrent Rgb

Fractal Design Torrent dostępny jest w trzech różnych konfiguracjach: zwykłej, TG i RGB. Wielkich różnic pomiędzy każdą z nich nie ma. Mianowicie w standardowym modelu lewy i prawy bok jest blaszany, a w dwóch pozostałych - TG i RGB - ze szkła hartowanego. Dodatkowo, jak sama nazwa wskazuje, ostatni wariant wyposażony jest w podświetlenie RGB, a co za tym idzie, posiada wentylatory z RGB. I to cała różnica, reszta parametrów jest identyczna.

Główne cechy wyróżniające najnowszą obudowę to zupełnie nowy układ komponentów, otwarty grill przedni oraz dwa wentylatory Dynamic PWM lub Prisma RGB 180 × 38 mm wykonane na zamówienie w celu uzyskania maksymalnego chłodzenia powietrzem przy jednoczesnym utrzymaniu kontrolowanego poziomu hałasu. Torrent jest dostarczany z kolejnymi trzema fabrycznie zainstalowanymi wentylatorami 140 mm (Dynamic lub Prisma dla RGB), co daje łącznie pięć. Jeśli chcemy, to mamy możliwość kupna dodatkowej pary wentylatorów Dynamic/Prisma 180 mm i wymieniany 140 mm na cztery masywne wentylatory 180 mm. Opływowe, otwarte wnętrze zapewnia dużo miejsca do oddychania dla komponentów i maksymalizuje potencjał wydajności zarówno w przypadku chłodzenia powietrzem, jak i wodą. Najnowszy model zapewnia otwarta kratkę i przednie wentylatory 180 mm zoptymalizowane pod kątem maksymalnego wlotu powietrza. Nowo opracowane wiatraki Dynamic X2 PWM lub Prisma AL PWM ARGB 180 × 38 mm (w wersji RGB) wykorzystują moc, rozmiar i grubość, aby uzyskać ogromną przepustowość powietrza.

Wnetrze Ffractal Design Torrent

Wsporniki przednich wentylatorów pozwalają na odblokowany przepływ powietrza do większych coolerów przy jednoczesnym dostosowaniu do standardowych rozmiarów chłodnic i wiatraków. Zarówno panel przedni, jak i dolny mogą obsługiwać bardzo grube radiatory i konfiguracje wentylatorów typu push-pull do 420 mm. Fractal Design Torrent posiada siedem bezmostkowych gniazd rozszerzeń pozwalających na szeroką personalizację. Oświetlenie LED RGB jest w pełni sterowane za pomocą płyt głównych obsługujących adresowalne RGB (3-stykowe złącze 5 V). W głównej komorze jest miejsce na płyty główne E-ATX, ATX, mATX, ITX, SSI-EEB i SSI-CEB wraz z procesorami graficznymi o długości do 431 mm z zainstalowanymi fabrycznie wentylatorami. Oferuje on także miejsce na maksymalnie dwa 3,5-calowe i cztery 2,5-calowe dyski.

W zestawie możemy otrzymać opcjonalne nylonowe filtry przednie i dolne, co pozwala użytkownikowi na wybór między filtrowaniem kurzu a jeszcze wyższym przepływem powietrza. Nie zabraknie też fabrycznie zainstalowanego nowego koncentratora wentylatorów Nexus 9P Slim PWM oraz wspornik wsparcia GPU. Otrzymujemy także zewnętrzne paski do kabli pomagające uporządkować przewody za komputerem.