Apple udostępniło film prezentujący budek Apple Campus 2 zwany iSpaceship, który ma być najlepszym i najbardziej przyjaznym dla środowiska biurowcem na świecie.
Głównym elementem futurystycznego kompleksu jest budynek przypominający wyglądem ogromny spodek o obwodzie przekraczającym półtora kilometra. Projekt jest uważany za jeden z najodważniejszych w historii, a jego realizacja nie będzie należeć do najtańszych. Podczas budowy zostanie wykorzystane specjalnie opracowane, wzmacniane szkło o łukowatym kształcie, oraz różnego rodzaju nowatorskie rozwiązania z dziedziny inżynierii budowlanej.

W nowym biurze Apple znajdą się miejsca pracy dla kilkudziesięciu tysięcy pracowników koncernu, pracujących obecnie w okolicach Cupertino. Wygląda jednak na to, że przeprowadzka nie nastąpi w tym roku - bardziej realny jest przyszły.

Równolegle z budową sadzone są drzewa, w których wprost utonie budynek przypominający statek kosmiczny. Niektóre z nich są słabo przystosowane do tamtejszego środowiska, więc w razie niepowodzenia przy nasadzaniu będą zastępowane przez kolejne egzemplarze. Jak zapowiada Apple, do ukończenia budowy 80 proc. przestrzeni wokół kampusu będzie stanowiła zieleń.