Sony ujawniło zamiar wprowadzenia na rynek nowego, interesującego gadżetu. SmartEyeglass Attach to moduł kamery z wyświetlaczem opartym na technologii OLED, który będzie można mocować na zwykłych okularach i akcesoriach optycznych.

Urządzenie po raz pierwszy zaprezentowane zostanie w styczniu, w trakcie największych na świecie targów elektroniki konsumenckiej CES2015 w Las Vegas.

Sony SmartEyeGlass Attach to małe i lekkie urządzenie (40 gramów), które możemy umieścić na zwykłych okularach przeciwsłonecznych, bądź korekcyjnych. Sprzęt zbudowany jest z małego i kolorowego wyświetlacza OLED o przekątnej 0,23 cala, który ma zapewnić dobrą widoczność nawet podczas słabej pogody. Obraz będzie wyświetlany w rozdzielczości 640 x 480 pikseli i ma być skierowany bezpośrednio na okulary. Nie zajmie on jednak całej ich powierzchni, więc nie ograniczy tym samym widoczności. W małym kwadraciku otrzymamy informacje o aktualnej prędkości podczas jazdy na rowerze lub powiadomienie o nadejściu wiadomości.

Za kontrolę sprzętu odpowiada układ ARM Cortex A7 spotykany w wielu smartfonach. Bateria ma pojemność 400 mAh.