Obecnie już 14 producentów, włączając Samsung i Xiaomi, preinstaluje na swoich telefonach Operę Max, aplikację do zarządzania danymi. Dzięki nowej umowie z azjatyckimi producentami - Acer, Hisense i TWZ - Opera spodziewa się w 2017 r. wypuszczenia ponad 100 milionów telefonów z preinstalowaną Operą Max.

Opera Max ogranicza zużycie danych większości aplikacji w telefonach z Androidem o nawet połowę, co zapewnia bardziej oszczędne korzystanie z sieci. Użytkownicy Instagrama, YouTube'a i Netfliksa mogą zaoszczędzić nawet 60% danych bez zauważalnego uszczerbku na jakości.

- Wiele osób obawia się wykorzystywania danych w telefonie przez wzgląd na limity. Widzimy, że producenci zauważają to i zmniejszają bariery dostępu do mobilnej sieci, oferując opcję optymalizacji zużycia danych na swoich urządzeniach - mówi Sergey Lossev, Product Manager odpowiedzialny za Operę Max.

Opera współpracuje z takimi producentami jak Acer, Cherry Mobile, Evercoss, Fly, Hisense, Mobiistar, Micromax, Oppo, Prestigio, Samsung, Symphony, Tecno, TWZ i Xiaomi.

Technologia Opery odpowiada na wyzwania infrastruktury

Wzrost rynku smartfonów wyprzedził ekspansję infrastruktury sieci mobilnych w wielu krajach, takich jak Indie, Indonezja i Bangladesz. Ludzie konsumują więcej treści niż kiedykolwiek. Dzieje się tak za sprawą przesyłu wideo, bogatych w grafikę serwisów społecznościowych i aplikacji newsowych, które są największym wyzwaniem dla pakietów danych.

- Technologia kompresji jest kluczem do objęcie dostępem do sieci kolejnego miliarda użytkowników. Takie rozwiązania jak Opera Max pomagają użytkownikom radzić sobie z infrastrukturą i drogimi pakietami danych - dodaje Lossev.

Opera Max jest dostępna za darmo w Google Play.

[Łukasz Szewczyk]