Opera Mini została pierwszą przeglądarką na Samsung's Gear S, zegarku z platformą dla ubieralnych urządzeń Tizen. Jak donosi dzisiaj Opera Software, użytkownicy tego nowego inteligentnego zegarka będą mogli cieszyć się internetem na swoim nadgarstku.

Opera Mini, która ma na świecie ponad 250 milionów użytkowników, jest znana z technologii kompresji, która zmniejsza rozmiar stron do zaledwie 10%. W efekcie dostajemy szybsze i oszczędne z zużyciu energii przeglądanie i błyskawiczne ładowanie stron pełnych grafik.

Opera Mini oferuje wiele funkcji, które zostały dostosowane do nawigacji na niewielkim ekranie. Funkcja Smart Page daje użytkownikom podgląd treści serwisów społecznościowych i najnowszych newsów. Szybkie wybieranie umożliwia właścicielom Gear S dostęp do ulubionych stron za pomocą łatwych w nawigacji miniatur. Tryb prywatny umożliwia przeglądanie stron w zegarku bez pozostawiania śladów.

Jako mocny producent przeglądarek wagi lekkiej, Opera była była pionierem w oferowaniu internetu dostępnego na wiele urządzeń, takich jak klawiatura internetowa, dwuekranowa przenośna konsola, telefony VoIP, a teraz urządzenia ubieralne. Jesteśmy podekscytowani tym, że Opera Mini będzie pierwszą przeglądarką do pobrania na Samsung Gear S. To będzie nowe, niezwykłe doświadczenie dla użytkowników inteligentnych zegarków
- powiedział Lars Boilesen, prezes Opera Software.

Użytkownicy Samsung Gear S będą mogli pobrać Operę Mini za darmo z Samsung Gear Apps.

[Łukasz Szewczyk]