Z myślą o użytkownikach internetu w komórce wyjeżdżających do krajów Unii Europejskiej, komórkowa sieć Orange przygotowała usługę "Bezpieczny Internet" w wersji roamingowej.

Z "Bezpiecznego internetu" w roamingu mogą skorzystać klienci indywidualni mający taryfy Smart Plany II i klienci firmowi. "Bezpieczny Internet w UE" gwarantuje, że rachunek za transmisję danych nie przekroczy 49,99 zł z VAT.

Jak działa usługa? "Wyjeżdżając w podróż i rozpoczynając transmisję danych w roamingu, usługa uruchomi się automatycznie. Pierwszy "schodek" to ściągnięcie do 10 MB, za co zapłacicie 5,99 zł z VAT. W kolejnym ruchu automatyczne uruchomi się drugi "schodek" - 90 MB za 44 zł z VAT. Potem transmisja danych powyżej 100 MB jest automatycznie blokowana, czyli maksymalny koszt wynosi 49,99 zł. Schodki są ważne przez 30 dni, dlatego macie pewność, że podczas całego wyjazdu rachunek nie przekroczy 49,99 zł z VAT" - wyjaśnia Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska.

Użytkownik w każdej chwili może np. SMS-em w trybie on-line podwyższyć sobie limit wydatków do 240 zł z VAT.

Mechanizm usługi dla klientów biznesowych jest identyczny, a ceny netto wynoszą odpowiednio: do 10 MB - 5 zł; do 90 MB za 35 zł, a za 100 MB 40 zł.

Usługi nie trzeba dezaktywować, kiedy przestajecie korzystać z transmisji danych w roamingu, po prostu przestajecie płacić.

[Łukasz Szewczyk]