Panasonic zaprezentował nowy model wzmocnionego laptopa Toughbook CF-54. Seria laptopów Toughbook, jest przeznaczona dla osób korzystających z komputera w ekstremalnych warunkach. Oferują one zwiększoną odporność na upadki, kurz i zmiany temperatur. Nowy model CF-54 ma być o 50% cieńszy od poprzednika i 25% lżejszy, ale zapewni takie samo bezpieczeństwo danych.

Panasonic Toughbook CF-54 posiada procesor piątej generacji Intel CoreTM i5-5300U vProTM (z pamięcią 3MB, o częstotliwości od 2,3 GHz do 2,9 GHz, przy użyciu technologii Intel Turbo Boost). Oferuje większą moc obliczeniową i wydajność graficzną, a także niższe zużycie energii niż jego odpowiednik czwartej generacji. Dodatkowo dla użytkowników wymagających jeszcze wyższej wydajności dostępna jest wersja z procesorem Intel CoreTM i5i7 vPro. Urządzenie działa w oparciu o system operacyjny Windows 8.1 Pro Update, z opcją jego zamiany na Windows 7 Professional.

Sprzęt posiada 14-calowy wyświetlacz dostępny w trzech wariantach: HD (1366x768), Full HD (1920x1080) lub Full HD z pojemnościowym ekranem dotykowym Multi-Touch. Opcjonalnie model może być także wyposażony w kartę graficzną AMD FireProTM M5100.

Sprzęt ten może pracować aż 11 godzin bez ładowania. Z boku oraz z tyłu mamy dostęp do złącz LAN, VGA, HDMI, slotu na karty pamięci oraz portu USB 2.0 i 3.0. Dodatkowo nie zabrakło łączności LAN, WiFi, napędu DVD lub drugiej baterii, Bluetooth 4.0, opcjonalnego modułu 4G LTE, GPS, złącza antenowego i czytnika odcisków palców. Na froncie mamy kamerkę do wideorozmów 2 MPix.

Producent udziela na CF-54 3-letnią gwarancję producenta oraz 5-letnią gwarancję dostępności części zamiennych z możliwością ich wymiany w przeciągu 96 godzin. Cena Toughbook CF-54 zaczyna się od 1750 dolarów, a najdroższa konfiguracja to wydatek 2558 dolarów.