Philips S388 to kolejna propozycja, która debiutuje a polskim rynku. Philips S388 został zaprojektowany tak, by był odpowiednim narzędziem zarówno do pracy, jak i rozrywki. Telefon charakteryzuje się, oprócz stylowego wyglądu, również odpowiednio zaawansowaną specyfikacją techniczną.

Smartfon został wyposażony w wyświetlacz IPS o rozdzielczości qHD (960x540 pikseli) i przekątnej 4.5 cala, który gwarantuje doskonałą jakość obrazu, a tym samym wysoki komfort użytkowania. Sercem urządzenia jest czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1.3 GHz, telefon posiada także 1 GB wbudowanej pamięci RAM, co pozwala na jego płynną i stabilną pracę. Dla użytkownika przeznaczono około 2.5 GB pamięci wewnętrznej, pozostałą część z 4 GB wbudowanej pamięci zajmują aplikacje oraz dane niezbędne do prawidłowej pracy systemu. Pamięć można rozszerzyć za pomocą karty pamięci MicroSD o maksymalnej pojemności 32 GB.

Specyfikacja Philips S388 obejmuje również: modem 3G (transfer do 21 Mbps), Bluetooth 3.0, moduł sieci bezprzewodowej pracujący w standardzie N, odbiornik GPS, radio FM, aparat główny o matrycy pięciu megapikseli z diodą doświetlającą LED, kamerę dedykowaną wideo połączeniom o rozdzielczości VGA, a także akumulator o pojemności 1700 mAh.