Firma Philips wprowadzi na rynek nowy model monitora o rozdzielczości 4K, który będzie miał wielkość 32 cali. BDM3275UP ma pojawić się w sklepach w lipcu tego roku i będzie dedykowany głównie profesjonalistom.

Philips BDM3275UP wyświetla obraz w rozdzielczości 3840 x 2160 i maksymalnej jasności 350 cd/m. Monitor wyposażony został w matrycę AH-IPS, która gwarantuje wierne odwzorowanie barw oraz szerokie kąty widzenia wynoszące 178 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie. Dzięki 10-bitowej elektronice monitor oferuje głębię kolorów, co pozwala na uzyskanie naturalnych barw, płynną gradację i szczegółowość obrazu. Dodatkowo wyposażony został w technologię regulowania jasności ekranu i redukcji migotania.

Panel zapewnia jasność na poziomie 350 cd/m2, kontrast statyczny 1000:1 oraz czas reakcji plamki 12 ms (4 ms w trybie SmartResponse). Philips przygotował zestaw złącz: VGA, DVI-DL, DisplayPort i HDMI 2.0 (z MHL) oraz 4-portowy hub USB 3.0. Poza tym mamy również dostęp do wejścia PC audio i wyjścia na słuchawki.

Aby zminimalizować skutki długiej pracy przy komputerze, w monitorze zastosowana jest regulowana podstawa Smart ErgoBase. Pozwala ona na dopasowanie odpowiedniej wysokości i dostosowanie optymalnego kąta widzenia. Ponadto podstawa umożliwia uporządkowanie przewodów i zmniejszenie ich ilości na biurku.

Philips BDM3275UP dostępny będzie w sprzedaży od lipca 2015 rok.