Dwa modele tabletów marki Prestigio - MultiPad Visconte 3 i Visconte Quad - przeszły testy kompatybilności z platformą Windows 10. Oznacza to, że obecni i przyszli użytkownicy mogą pobrać ten system w formie aktualizacji tuż po premierze przewidzianej na 29 lipca.

Tablety Prestigio Visconte 3 oraz Visconte Quad potwierdziły zgodność sprzętową z wymogami nowego systemu i są gotowe do pracy z Windows 10. Użytkownicy wspomnianych modeli po wejściu na stronę windows.com/windows10upgrade będą mogli dokonać aktualizacji, dostępnej tuż po oficjalnej premierze systemu Win 10.

- Nasze flagowe modele z kafelkowym systemem jako pierwsze pozytywnie przeszły testy w Microsoft Technology Center w Bostonie, gdzie okazało się, iż bez problemu mogą one pracować w oparciu o najnowszy system Windows 10. Zarówno obecni użytkownicy, jak i przyszli klienci będą mogli po premierze nowej platformy zdecydować czy chcą ją pobrać czy zostać przy aktualnie eksploatowanej wersji zainstalowanej na urządzeniu - wyjaśnia Sylwia Koza, Western Europe Marketing & PR Manager Prestigio.

Prestigio Visconte 3 charakteryzuje się 10.1-calowym wyświetlaczem o proporcjach 16:10 i rozdzielczości 1280x800 pikseli. Ekran wykonano w technologii LCD implementując matrycę IPS. Obsługa dziesięciu punktów dotyku gwarantuje zaawansowany multitasking. Urządzenie wspiera funkcję N-trig, dzięki czemu można je obsłużyć rysikiem, a nawet rysować na powierzchni ekranu. Na pokładzie najmocniejszej wersji tabletu znajdziemy 64GB wbudowanej pamięci na dane z możliwością rozszerzenia jej o kolejne 64GB.

Prestigio Visconte Quad to komputer w postaci ośmiocalowego tabletu - rozwiązanie dla tych, którzy szukają mobilnego narzędzia do pracy. Czterordzeniowy procesor z rodziny Intel Bay trail-t, 1GB pamięci RAM oraz pełny pakiet Office 365 Personal, zamknięto w stylowej, a przede wszystkim lekkiej obudowie.