Satelitarna platforma nc+ od poniedziałku (22 września 2014 roku) udostępni nowe oprogramowanie dla dekoderów BOX+. Użytkownicy zyskają dostęp m.in. do nowych funkcji.

Dzięki nowemu oprogramowaniu użytkownicy dekoderów BOX+ (2851S, 2850S, 2849ST) będą mogli korzystać z kilku interesujących i praktycznych funkcji takich jak:

netVOD+ (dotyczy tylko dekodera BOX+ 2851S)


Usługa pozwala na oglądanie ulubionych programów w systemie "na życzenie". Po podłączeniu dekodera do Internetu użytkownicy będą mogli wybierać programy z kolekcji tematycznych dla dzieci i dorosłych.

Znajdź podobne

Funkcja ta pozwala sprawdzić, kiedy emitowane będą kolejne odcinki programu lub serialu. Opcja ta jest dostępna z poziomu EPG (zawsze), jak również paska informacyjnego oraz listy nagrań (tylko jeśli dołączony jest zewnętrzny dysk twardy).

EPG Lista

Użytkownicy BOX+ zyskają także nowy i praktyczny układ elektronicznego przewodnika po programach (EPG)

Nagrywanie programów

Wprowadzono możliwość nagrywania programów w czasie, kiedy program na żywo został zatrzymany i oglądany jest z przesunięciem czasowym (time-shift). Wystarczy podłączyć dyski i wybierać przycisk [R] na pilocie, aby rozpocząć nagrywanie oglądanego programu.

Opcje nagrywania

Nowe opcje: Skok w tył i Skok w przód pozwalają na ustawienie czasu przeskoków podczas odtwarzania nagrań lub w trybie przesunięcia czasowego (time-shift).

Radio+

Słuchaj swoich ulubionych stacji radiowych nadawanych drogą satelitarną, nawet wtedy, kiedy nie jesteś podłączony do Internetu.

Krótsze czasy

Nowe oprogramowanie to także krótsze czasy, po których dekoder wyłącza się automatycznie przy braku aktywności ze strony użytkownika. Zmieniono również wartość domyślną na: Po 2 godz.

[Łukasz Szewczyk]