PlayStation VR to nowe gogle wirtualnej rzeczywistości, do wprowadzenia których na rynek przygotowuje się obecnie Sony. Informacje na temat urządzenia w sieci pojawiają się już od dłuższego czasu, ale dopiero teraz udało się nam poznać jego cenę, datę rozpoczęcia sprzedaży oraz specyfikacją techniczną. Szczegółami na temat headsetu Japończycy podzielili się bowiem podczas trwającej właśnie imprezy Game Developers Conference.

Z udostępnionych przez Sony materiałów wynika, że PlayStation VR zaoferuje swoim użytkownikom 5,7-calowy ekran OLED o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli i częstotliwości odświeżania 120/90 Hz. Sam wyświetlacz gogli ma natomiast charakteryzować się 100-stopniowym kątem widzenia, a opóźnienia nie powinny przekraczać granicy 18 ms. Niestety, nie potwierdziły się plotki według których firma miała przygotować dla urządzenia specjalny kontroler. Japończycy zapowiedziała bowiem, że pracą headsetu będzie można sterować za pomocą DualShocka 4 oraz gadżetu PS Move.

Co ciekawe, przedsiębiorstwo udzieliło także nowych informacji dotyczących przygotowywanego z myślą o PlayStation VR oprogramowania. Sony ujawniło, że przed końcem bieżącego roku na rynku powinno pojawić się około 50 przeznaczonych dla gogli gier. W przygotowaniu podobno jest nawet specjalna edycja Star Wars: Battlefront, ale obecnie nie wiemy, kiedy dokładnie ma ona zadebiutować. W przyszłości możemy przy tym spodziewać się dużo większej bazy tytułów, ponieważ treści dla urządzenia opracowuje obecnie przeszło 230 różnych deweloperów. Gadżet oczywiście pozwoli również na oglądanie filmów oraz fotografii.

Headset w oficjalnej sprzedaży powinien natomiast pojawić się w październiku bieżącego roku. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, będzie on tańszy niż gogle Oculus Rift oraz HTC Vive. Sprzęt, w zależności od regionu, ma bowiem kosztować 399 dolarów, 399 euro, 349 funtów brytyjskich lub 44 980 jenów japońskich. Od swoich dwóch największych rywali będzie on więc tańszy o odpowiednio 200 dolarów oraz 400 dolarów.