PlayStation VR może być dostępne także dla użytkowników komputerów osobistych. Tak przynajmniej twierdzi Masayasu Ito, wiceprezes Sony Computer Entertainment (SCE), który podzielił się tą informacją w wywiadzie udzielonym serwisowi Nikkei. Niestety nie podano, kiedy ewentualna wersja pecetowa gogli mogłaby się pojawić w sprzedaży.

Rynek urządzeń VR jest obecnie podzielony pomiędzy całą masę producentów przygotowujących swoje konstrukcje na PC, część tworzącą urządzenia na rynek mobilny, a także firmę Sony, która jako jedyna przygotowuje gogle dla swojej konsoli. Niewykluczone jednak, że PlayStation VR nie będzie ograniczone tylko do współpracy z PS4. Konstrukcja może w przyszłości być dostępna także dla użytkowników komputerów osobistych.

W rozmowie z redaktorem serwisu Nikkei, Masayasu Ito z SCE stwierdził: "Ze względu na to, że PlayStation 4 współdzieli z PC sporo komponentów, to istnieje taka możliwość. W tej chwili skupiamy się na grach i nie jesteśmy gotowi do publikowania żadnych ogłoszeń na tym etapie. Powiem jedynie, że planujemy rozwój PSVR w różnych kierunkach".

Wejście sprzętu Sony na rynek pecetowy byłoby bardzo ciekawe, szczególnie w kontekście walki z Oculus Riftem i HTC Vive, które są od PlayStation VR wyraźnie droższe. Ciekawe też, jak prezentowałaby się ewentualna biblioteka gier i czy Sony udostępniłoby gry ekskluzywne, przygotowywane na tandem PS4 + PSVR, także na PC + PSVR.