Firma Plextor nie ma ostatnio szczęścia. W 2014 roku wprowadzona seria dysków SSD M6S miała wadę, która mogła skutkować utratą danych użytkowników. Udało się to naprawić poprzez aktualizację oprogramowania, ale to znowu przyniosło spadek wydajności przy dużym obciążeniu. Dopiero z piątą aktualizacją uporano się z tym kłopotem.

Kolejną ciekawostką jest model M6e, który wyposażono w kontroler PCI Express 2.0 x2 (AHCI) od Marvela. Był on niedościgniony na tle produktów pod SATA, ale do momentu wprowadzenia SSD XP941 od Samsunga, który był tańszy i 2x szybszy. Wtedy M6e ulepszono do wersji Black Edition, która niestety różniła się tylko oprogramowaniem bazowym, aplikacją PlexTurbo, rozpraszaczem ciepła oraz innym kolorem laminatu.

Podczas targów Computex Plextor zapowiedział nośnik SSD oparty o kontroler Marvell Altaplus, który wykorzystuje linie sygnałowe PCI Express 2.0. Znamy go m.in. z nośników Kingston Predator PCIe. Nośniki M7e miały być pokazane w czasie imprezy Flash memory Summit 2015. Niestety tak się nie stało. Plextor pokazał nośniki M6V, które są w Europie już od kilku tygodni. Wykorzystują one 15 nm układy NAND Flash NLC, które produkuje Toshiba. Podobno w ogóle nie będzie nośników M7e z kontrolerami Altaplus, ponieważ nie byłyby one konkurencyjne dla SM951 Samsunga...