Poczta Polska wprowadza nowe produkty - neofakturę oraz neorachunki. Neofaktura to usługa adresowana do wystawców faktur, a neorachunki do odbiorców tych dokumentów.

Pod względem popularności e-faktur Polska jest na ostatnim miejscu w Europie, za takimi krajami jak Bułgaria, Rosja czy Rumunia. Badania przeprowadzone w naszym kraju potwierdzają rosnące - choć jeszcze bardzo powoli - zainteresowanie e-fakturami także wśród polskich przedsiębiorców.

Na platformie Envelo użytkownicy oprócz neoznaczka, neolistu i neokartki znajdą kolejne e-usługi - neofakturę przeznaczoną dla klientów biznesowych oraz neorachunki skierowane do osób indywidualnych. Rozszerzenie oferty o e-usługi rachunkowe wynika wprost z koncepcji Envelo tworzenia nowoczesnych rozwiązań dla biznesu. Wystawcy faktur za pomocą usługi Neofaktura będą mogli wysłać rachunki do wielu odbiorców jednocześnie, z każdego miejsca i o każdej porze.

Neorachunki to usługa dla osób indywidualnych i małych firm. Pełni on funkcję skrzynki odbiorczej, do której trafiają zasubskrybowane przez użytkownika neofaktury, np. z wodociągów czy od operatora internetu.

Poczta Polska przekonuje, że dzięki takiej skrzynce nie ryzykujemy, iż ważny rachunek trafi do spamu. Odbiorca może także ustawić dla swoich neorachunków powiadomienia, a wówczas wiadomość o nowej fakturze elektronicznej zostanie wysłana na jego adres e-mail. Poczta Polska oferuje "chmurę dla rachunków", która będzie miała wszystkie zalety (i potencjalne wady) chmury do przechowywania wrażliwych informacji.

Usługi Neofaktura i Neorachunki to także proste i wygodne zarządzanie fakturami z poziomu platformy online. Użytkownicy mają dostęp do neofaktur i neorachunków z każdego miejsca na świecie przez całą dobę przez przeglądarkę internetową, dzięki czemu może prowadzić interesy i regulować płatności gdziekolwiek się znajduje. Tak samo łatwo i szybko wyślą neofakturę z Gdańska, jak i odbiorą ją w Tokio.

W najbliższych miesiącach spółka planuje udostępnić neorachunki poprzez aplikację Envelo na smartfony i tablety. Ponadto Envelo chce także wprowadzić powiadomienia SMS o otrzymanej fakturze elektronicznej oraz bezpieczną komunikację dwustronną między wystawcami a odbiorcami neofaktur.

Aktualnie użytkownicy korzystający z aplikacji Envelo mogą wysłać neokartkę. Dostępne są w niej również funkcjonalności poczty tradycyjnej i opcje dodatkowe, między innymi: wyszukiwarka placówek pocztowych oraz skrzynek, możliwość zamówienia kuriera Pocztex.