Twórcy najnowszej odsłony serii Forza zdecydowali się właśnie na publikację rekomendowanych wymagań sprzętowych, z którymi wkrótce będą musieli zmierzyć się PC-towi gracze, aby odpalić produkcję na swoich urządzeniach.

Warto wspomnieć, że jeszcze niedawno nikt nie przypuszczał, że Horizon 3 pojawi się na komputerach osobistych. Tytuł był bowiem do tamtej chwili zarezerwowany dla konsol Xbox One. Polityka Microsoftu zmieniła się jednak w międzyczasie nie do poznania. Mamy jedynie nadzieję, że wraz z tą nowiną będzie szła w parze porządna optymalizacja, bo o tym, że z PC-towymi portami gier z Windows Store bywa różnie, nie trzeba przekonywać wielu graczy. Na chwilę obecną wiadomo natomiast na pewno, że Forza Horizon 3 trafi na komputery osobiste w takiej samej wersji jak na XONE, tzn. nie będzie w żaden sposób okrojona.

Twórcy zapewniają, że podczas tworzenia wersji na komputery odpowiednio zadbali o płynność i oprawę wizualną. Na swego rodzaju potwierdzenie tej deklaracji podzielili się z fanami rekomendowaną konfiguracją sprzętową:

  • Windows 10 Anniversary Edition (64-bit)
  • Intel Core i7-3820
  • Nvidia GeForce GTX 970 lub GeForce GTX 1060 bądź AMD Radeon R9 290X lub Radeon RX 480
  • 12 GB pamięci RAM
  • 55 GB HDD

  • Premiera gry planowana jest na 27 września 2016 roku. Wtedy też do sklepów trafią zarówno edycje PC-towe, jak i te przeznaczone dla posiadaczy Xboxa One. W naszym kraju tytuł zostanie wydany w kinowej polskiej edycji, czyli z napisami.

    Czy wasze PC-ty dadzą radę? Jeśli macie wątpliwości, na pewno wspólnie uda nam się stawić im czoła! ;)