Wygląda na to, że pracownicy Activision Blizzard chcą podgrzać temperaturę w zarządzie po pozwie za dyskryminację i nękanie pracowników. Dla tych, którzy są poza tematem, kalifornijski Departament Sprawiedliwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa (DFEH) złożył pozew przeciwko Activision Blizzard , zarzucając powszechną dyskryminację ze względu na płeć i molestowanie seksualne.

Blizz2news

Odkąd oskarżenia DFEH zostały upublicznione, wielu obecnych i byłych pracowników Activision Blizzard wystąpiło publicznie dzieląc się historiami o złym traktowaniu pracowników. Stara gwardia Blizzarda przyznała, że zawiodła personel płci żeńskiej. Sytuacja uległa jeszcze dalszej eskalacji. Co najmniej 2600 obecnych i byłych pracowników Activision Blizzard podpisało list otwarty z żądaniem zmian w polityce frimy, a według raportu firmy Polygon są plany na dzisiejszy strajk pracowników. Oczywiście z powodu szerzącej się pandemii, wielu pracowników będzie uczestniczyć w strajku z domu, a hashtag #ActiBlizzWalkout będzie używany do organizowania wszystkiego co z tym wydarzeniem jest i będzie związane.

Organizatorzy akcji domagają się, aby Activision Blizzard poprawiło warunki pracy, zwłaszcza dla kobiet poprzez zmianę zasad zatrudniania, audyty kadry kierowniczej i usunięcie obowiązkowych klauzul arbitrażowych z umów.