Satelitarna usługa internetowa Starlink firmy Space Exploration Technologies Corp. przełamała kolejną barierę prędkości pobierania. Użytkownik udostępnił wyniki w Niemczech na Twitterze i ujawnił, że usługa była w stanie osiągnąć niesamowicie szybką prędkość pobierania 649 megabitów na sekundę (Mb/s)

10

Dzięki uprzejmości użytkownika Twittera @awlnx, udało się zobaczyć parametry Starlink, w tym prędkość pobierania usługi, która według udostępnionego przez niego obrazu osiągnęła 649 Mb/s we wtorek o 20:45 czasu lokalnego w Monachium w Niemczech. W porównaniu z poprzednimi prędkościami pobierania, z którymi się spotkaliśmy, nowy rekord jest o 100 Mb/s wyższy. Ostatni rekord należał do innego użytkownika z Niemiec, który mieszkał w mieście Kassel. Użytkownik ten udostępnił zrzut ekranu popularnej aplikacji do pomiaru prędkości Internetu firmy Ookla, który ujawnił, że Starlink sięgnął prędkości pobierania 540 Mb/s.

Star600

Niedawna fala upałów w Ameryce Zachodniej spowodowała problemy dla beta testerów Starlink. Niektórzy z nich zgłaszali, że ich terminale przegrzewały się i wyłączały w temperaturach od 111°F do 122°F. Przeczytać możecie o tym w naszym wcześniejszym wpisie. Użytkownik awlnx udostępnił również odczyt termiczny górnej części swojego terminala konsumenckiego, ujawniając, że temperatura powierzchni wydaje się mieć niewielki wpływ na jego wydajność. Zmierzył on temperaturę powierzchni swojego terminala za pomocą termometru, a ostateczny odczyt wykazał, że czasza działała doskonale w 56°C (133°F)