Nad kolejną odsłoną serii Sniper: Ghost Warrior zdaje się ciążyć fatum. Premierę tytułu przesuwano już kilkakrotnie, tym razem twórcy również zostali zmuszeni do podzielenia się ze światem złymi nowinami. Gra trafi na sklepowe półki aż 3 tygodnie po terminie, który podawano ostatnio.
Według ostatnich zapowiedzi trzecia odsłona gry Sniper: Ghost Warrior miała ukazać się 4 kwietnia. Wiemy dziś jednak, że tak się nie stanie. Data premiery została zmieniona na 25 kwietnia. Miejmy nadzieję, że tym razem uda się jej dotrzymać.

Jak tłumaczą twórcy, opóźnienia są spowodowane koniecznością dopracowania produkcji. Przedstawiciele studia pracującego nad grą podkreśliło też, że jest to ostateczna data i nie powinniśmy obawiać się kolejnych opóźnień.

Do sytuacji odniósł się sam Marek Tymiński, prezes CI Games:

"Pracowaliśmy bez wytchnienia, tworząc zupełnie nowe doświadczenie dla marki Sniper: Ghost Warrior, osadzone w będącym nowością dla serii otwartym świecie. Choć ogłaszanie takiej decyzji o ostatnim już przesunięciu premiery nie jest przyjemne, to jesteśmy przekonani, że dzięki temu gracze będą mogli cieszyć się lepszą wersją w dniu rynkowego debiutu. Dziękujemy za Waszą cierpliwość - wiemy, że jest tego warta"

Przypomnijmy, że początkowo premiera Sniper: Ghost Warrior 3 planowana była na drugą połowę roku 2016. Następnie została ona przesunięta na styczeń 2017, aby kolejny raz opóźnić ją do 4 kwietnia - dalszą część już znacie.

Miejmy jednak nadzieję, że dłuższy czas oczekiwania przysłuży się jakości finalnego produktu i w ręce graczy nie zostanie oddana niedoróbka, w przypadku której zamiast rozgrywki nie będziemy mogli doczekać się patchy. Trzymamy kciuki za twórców!