Firma Samsung powoli przygotowuje się do premiery swojego najnowszego smartfona ze średniej półki o nazwie Galaxy Grand 3.

To jeden z popularniejszych smartfonów Samsunga, którego znakiem rozpoznawczym jest duży wyświetlacz w parze ze specyfikacją średniej półki, dzięki czemu cena jest bardziej przystępna niż np. w przypadku Galaxy Note.

Samsung Grand 3 ma posiadać ekran o przekątnej 5,25 cala i rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Sercem smartfona ma być 64-bitowy SoC Qualcomm Snapdragon 410 (cztery rdzenie o częstotliwości 1,2 GHz) z 1,5 GB pamięci operacyjnej. Na nasze dane producent przeznaczył pamięć o wielkości 16 GB, którą możemy rozszerzyć o 128 GB za pomocą karty microSD. Filmy i zdjęcia będziemy mogli rejestrować za pomocą dwóch kamer, tylnej 13- i przedniej 5-megapikselowej. Całość ma kontrolować system Android 4.4.4 KitKat.

Wymiary obudowy wyniosą 74,8 x 146 x 7,95 mm, a waga - 140 gramów. Na zdjęciach z organu certyfikującego widzimy także pewną nowość, jeśli chodzi o obudowę. Samsung jeszcze nie ujawnił jaka będzie cena jego nowego telefonu, ale patrząc na dane techniczne, nie powinniśmy się spodziewać zbyt wysokich stawek.