Dzięki oficjalnej stronie internetowej brytyjskiego oddziału firmy Samsung, wiemy jak będzie wyglądał Samsung Galaxy S5 mini.

W poprzednich latach w kilka miesięcy po premierze flagowych modeli trafiały do sprzedaży modele Galaxy SIII Mini i Galaxy S4 Mini i wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie tym razem. Niestety, Galaxy S5 Mini wcale nie będzie takim małym urządzeniem, jak wskazywałaby to nazwa.

Z przecieku, którego źródłem jest @evleaks, wiemy, że smartfon będzie nosił nazwę Samsung Galaxy S5 Dx. Dowodem na wybranie tej nazwy jest zdjęcie brytyjskiej strony internetowej producenta. Decyzja o zmianie nazewnictwa odmian flagowego smartfonu nie powinna dziwić po tym, jak fotograficzny Galaxy S5 Zoom zmienił się w Galaxy K Zoom.

Samsung Galaxy S5 mini charakteryzować się będzie 4,5-calową matrycą Super AMOLED, prezentującą obraz w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli). Za jego wydajność odpowiadać będzie czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o częstotliwości taktowania 1,6 GHz oraz 1,5 GB pamięci operacyjnej RAM. Z kolei na wszelkiego rodzaju aplikacje oraz dane, w tym zdjęcia i materiały wideo wykonane 8-megapikselowym aparatem głównym z diodą doświetlającą LED, użytkownik otrzyma 16 GB pamięci wewnętrznej.

Producent zadba również o obecność 2-megapikselowej kamery dedykowanej połączeniom wideo. Konfigurację dopełnić mają: moduł Wi-Fi, Bluetooth, odbiornik GPS, port podczerwieni oraz slot kart microSD. Całość zamknięta w wodoszczelną obudowę, zasilana będzie przez akumulator o pojemności 2100 mAh. Pracujący pod kontrolą Androida 4.4 KitKat, Samsung Galaxy S5 mini oferowany będzie w pięciu wariantach kolorystycznych.