Samsung Galaxy S7 powinien mieć swoją prezentację już 21 stycznia przyszłego roku, czyli przed targami MWC w Barcelonie. Podobno do sklepów trafią aż cztery wersje tego modelu: Galaxy S7, Galaxy S7 Plus, Galaxy S7 Edge oraz Galaxy S7 Edge Plus.

Pierwszy z nich ma być wersją standardową wyposażoną w ekran 5,1 cala. Model Edge otrzyma zakrzywiony ekran na krawędziach obudowy. Większe różnice będą pomiędzy modelami Galaxy S7/Galaxy S7 Edge i Galaxy S7 Plus/Galaxy S7 Edge Plus. Te dwa ostatnie mają oferować 6-calowe wyświetlacze. To by oznaczało, że Samsung po raz pierwszy wchodzi z flagowym produktem w aż tylu wariantach, co uznajemy za śmiałe posunięcie.

Dokładna specyfikacja telefonów nie jest jeszcze znana. Podaj się jednak, że otrzymają one układy Exynos 8890 oraz Qualcomm Snapdragon 820 (zależnie od regionu) oraz 4 GB pamięci RAM typu LPDDR4. Poza tym na ich pokładzie znajdzie się poprawiony aparat fotograficzny. Urządzenia mają być o 10% tańsze w stosunku do flagowców z bieżącego roku.