Firma Samsung pokaże za kilka miesięcy swój nowy model smartfona Galaxy S7, któy będzie miał być oparty o najnowszy procesor Qualcomm, czyli Snapdragona 820. Flagowy telefon koreańskiego producenta jest już prawie ukończony.

Podobno Qualcomm wysłał już do Samsunga poprawione i przeznaczone do testów egzemplarze swojego najnowszego SoC. Snapdragon 820 ma być najmocniejszym procesorem amerykańskiego producenta. Zastosowano w nim cztery wydajne rdzenie Kyro, które mają pracować z zegarem o częstotliwości wynoszącej nawet 3 GHz. Oprócz tego otrzyma on GPU Adreno 530. Całość jest wykonana w 14 nm procesie technologicznym o nazwie FinFET. Wersja testowa została oznaczona jako 3.X i zapewnia niższe zużycie energii i lepiej radzi sobie z zarządzeniem ciepłem. To przekłada się na 10% wzrost wydajności układu.

Nie jest jeszcze pewne czy Snapdragon 820 trafi do Galaxy S7. W testach jest cały czas także autorski układ Exynos M1. Możliwe, że część smartfonów będzie wyposażona w jeden, a część w drugi procesor, w zależności od rynków zbytu.