Od jakiegoś czasu rynek smart-watchów trąci nieco monotonią. Konkurujące między sobą urządzenia nie odbiegają od siebie w dużym stopniu zarówno pod względem wizualnym, jak i również funkcjonalnościami. Wiele wskazuje na to, że wkrótce ten stan rzeczy ulegnie zmianie za sprawą Samsunga.

Koreański gigant złożył w urzędzie patentowym wniosek dotyczący zegarka wyposażonego w projektor. Miałby on wyświetlać obraz bezpośrednio na ciele użytkującej go osoby.

Pomysł wydaje się ciekawy, choć niewątpliwie producent musiałby się postarać również o to, aby w praktyce nie utrudniał on pracy z urządzeniem. Wyświetlane przez projektor obrazy miałyby być interaktywne, co oznacza że użytkownik mógłby sterować zegarkiem dotykając palcem wirtualnych przycisków wyświetlanych na własnej skórze. Biorąc pod uwagę małe rozmiary urządzeń, z pewnością taka możliwość ma szanse w znacznym stopniu ułatwić pracę z nimi a nawet poszerzyć ich możliwości.

Warto jednak zwrócić uwagę, że sam fakt ewentualnego opatentowania pomysłu wcale nie musi iść w parze z jego realizacją. Czy w takim razie Samsung faktycznie zdecyduje się wprowadzić tę wizję w życie? Czas pokaże!