Firma SanDisk wprowadzi na rynek następcę kart iNAND 7132 eMMC, czyli wersję iNAND 7232 eMMC, które będą przeznaczone głównie dla smartfonów i tabletów. Jest ona wykonana w oparciu o 3-bitowe pamięci NAND (TLC), które wykonane zostały w 15 nm procesie produkcji. Będą one dostępne w wersjach o pojemności od 32 do 128 GB.

Dzięki zastosowaniu niższego procesu technologicznego uzyskano większą pojemność przy obniżeniu kosztów. Nowość jest zgodna z eMMC 5.1 + HS400 oraz z funkcją kolejkowania komend, która pozwala na przetwarzanie kilku zadań w tym samym czasie. Przyspieszono także losowy odczyt danych. Odczyt sekwencyjny wynosi do 280 MB/s, a zapis sekwencyjny wzrósł do 150 MB/s. Zachowano przy tym rozmiar kart 11,5 x 13 x 0,9 mm. Technologia TLC nie jest jednak tak trwała jak MC NAND, przez co producent wykorzystał drugą generację rozwiązania SmartSLC, które zwiększa wytrzymałość i wydajność, dzięki przechwytywaniu wszystkich zapisywanych plików w warstwie SLC, które jest bardziej wytrzymała. Później następuje przekazanie do TLC.

SanDisk już teraz wysyła swoje próbki kart do partnerów. Pierwszych urządzeń z ich wykorzystaniem możemy spodziewać się jesienią.