Microsoft rozszerzył dostępność usługi Skype dla Internetu (w wersji beta). Od teraz można z niej korzystać także w naszym kraju.

Na początku tego miesiąca Microsoft uruchomił nową usługę i był nim Skype dla Internetu (wersja beta). Niestety, początkowo można z niej było skorzystać wyłącznie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Do teraz, gdyż gigant z Redmond poinformował o rozszerzeniu dostępności Skype dla Internetu o nowe lokalizacje językowe i są to: arabski, bułgarski, czeski, duński, angielski (w innych regionach), grecki, hiszpański, estoński, fiński, francuski, hebrajski, hindi, węgierski, indonezyjski, włoski, japoński, koreański, norweski, holenderski, portugalski, rumuński, rosyjski, szwedzki, turecki, ukraiński, chiński uproszczony, chiński tradycyjny oraz polski!

Chcąc uzyskać dostęp do Skype dla Internetu musicie udać się tutaj, a następnie zalogować w usłudze za pomocą własnego konta. Po chwili wyświetli wam się okno z propozycją wypróbowania Skype dla Internetu. Wystarczy wyrazić chęć uczestnictwa i za chwilę będziecie mogli prowadzić rozmowy ze znajomymi bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Funkcję z pewnością docenią właściciele Chromebooków czy urządzeń z systemem Linux.

Warto dodać, że Skype jest obecnie integrowany w coraz większej liczbie produktów Microsoftu. Firma chce, aby był to główny komunikator dla wszystkich użytkowników Windows. Wiemy również, że programiści z Redmond mają przede wszystkim skupić się na rozwoju desktopowej wersji programu. Przeglądarkowa wersja Skype'a pozwala na prowadzenie zarówno wideo rozmów i głosowych połączeń, jak i wysyłanie wiadomości tekstowych.