Zegarki mają małą powierzchnię roboczą, ale można rozszerzyć dzięki małym projektorom, które wyświetlą aktywne przyciski.
Badacze z Future Interfaces Group (jednostki Carnegie Mellon University) opracowali bardzo ciekawe rozwiązanie w zakresie sterowania małymi urządzeniami. Chodzi o przyciski, które są wyświetlane na skórze przez miniaturowe projektory. Dzięki temu część interfejsu da się przenieść poza urządzenie np. smartwatch może wyświetlać przyciski na skórze obok zegarka.

Te przyciski mogą mieć różny kształt lub mogą być zestawione z opisami na ekranie, w celu udostępniania wielu funkcji. Koszt zastosowania rozwiązania jest bardzo mały (poniżej 2 dolarów), zużycie energii jest też niewielkie, a dokładność jest bliska 100%. To jednak nie oznacza, że rozwiązanie jest idealne i gotowe do wdrożenia.

Prototyp jest dość toporny i raczej żadna firma nie wprowadziłaby na rynek tak dużego zegarka. Stworzenie ikon kolorowych jest możliwe, ale wymagałoby znacznego powiększenia urządzenia. Dostępne kształty ikon są ograniczone. Kąt ustawienia zegarka wpływa na kształt ikon i teoretycznie może dochodzić do tego, że pewne ręce będą niekompatybilne z tą technologią, przynajmniej jeśli nie będzie możliwości zmiany ustawienia projektorów.

Niemniej ta idea jest obiecująca i świetnie wygląda.