Na rynku pojawi się nowy zegarek inteligentny Sony Wena, który został właśnie zapowiedziany przez japońskiego producenta. Gadżet ten ma być zupełnie inny od modeli z systemami Android Wear i Tizen, ponieważ Sony zdecydowało się na konstrukcję typowego czasomierza. Mamy tutaj klasyczną tarczę zamiast dotykowego wyświetlacza.

Model Wena został wyposażony w technologię NFC, która pozwala na dokonywanie płatności bezdotykowych, diodę LED w siedmiu kolorach, która powiadomi nas o nieodczytanych wiadomościach, alarm wibracyjny i funkcję fitness tracking. Całość jest wodoodporna na głębokość do 30 metrów. Sony zrobiło ukłon w stronę osób, które szukają klasycznej konstrukcji, która będzie udoskonalona tylko za pomocą kilku funkcji. Zegarek trafi do sklepów w dwóch wersjach, które będą kosztowały odpowiednio 287 i 576 dolarów.

Pieniądze na ten projekt będą zbierane poprzez platformę crowdfundingową o nazwie First Flight. Jeżeli Sony zbierze odpowiednią kwotę to smartwatch trafią do sklepów już w marcu przyszłego roku. Wymaganą kwotą jest 80000 dolarów.