Oficjalnie urządzenia z rodziny Pixel nie zostały jeszcze zapowiedziane, jednak w sieci nie brakuje całkiem wiarygodnych informacji na ich temat. Redaktorzy serwisu GSMArena dotarli właśnie do informacji dotyczących procesorów, które napędzać będą nowe urządzenia Google.

Według przytaczanych przez portal informacji wszystkie trzy urządzenia z rodziny Pixel (dwa smartfony i jeden tablet) otrzymają flagowy układ Qualcomma, czyli Snapdragona 835. Informacja ta potwierdza wcześniejsze przypuszczenia o tym, jakoby wszystkie nowe Pixele kierowane były na najwyższe sklepowe półki.

Smartfony rozwijane są obecnie pod roboczymi nazwami Muskie i Walleye. Finalnie zadebiutują one najprawdopodobniej jako Pixel 2 oraz Pixel XL 2. Z pewnością będą różniły się one między sobą wielkością przekątnej ekranu, tajemnicą zostaje natomiast kwestia tego, czy możemy spodziewać się innych dużych różnic.

Za przygotowanie wszystkich urządzeń odpowiedzialna będzie firma HTC, podobnie zresztą jak w przypadku ostatnich modeli z rodziny Pixel.