Panasonic zdecydował się ożywić markę, która nawet dziś kojarzona jest z klasą premium w segmencie Hi-Fi. Z Europy elektronika z logo Technics zniknęła sześć lat temu, stając się ofiarą upadku płyt CD i nowych "internetowych" realiów.

Technics jako marka produktów dla najbardziej wymagających użytkowników, do gry powróci w grudniu. Oczywiście jako topowy sprzęt Hi-Fi. Do sprzedaży trafi system R1 (zdjęcie poniżej), składający się ze wzmacniacza SE-R1, sieciowego odtwarzacza SU-R1, oraz głośników SB-R1. Nie będzie to sprzęt stricte profesjonalny. Producent określa go jako klasę referencyjną, a więc zestaw Hi-Fi dla osób z grubszym portfelem, ale niekoniecznie dla fascynatów.

Dla prawdziwych melomanów dedykowany ma być profesjonalny system C700, składający się z czterech urządzeń. Wzmacniacza SU-C700, odtwarzacza sieciowego ST-C700, odtwarzacza CD SL-C700, oraz głośników CB-C700.

Biorąc pod uwagę niewielką skalę eksperymentu z ożywianiem marki Technics, Panasonic niewiele ryzykuje. Dwa systemy raczej na rynku rewolucji nie zrobią, ale Japończycy w razie sporego sukcesu zawsze otwierają sobie drogę do prezentacji kolejnych nowości w 2015 roku.