Sony zaprezentowało własne portfolio telewizorów z ekranami 4K i systemem Android TV na początku tego roku - w trakcie styczniowych targów CES 2015 w Las Vegas. Początkowo spodziewaliśmy się ich rynkowej premiery w maju, ale nic takiego się nie wydarzyło. Koniec końców, nowe telewizory Sony mają trafić do sprzedaży w lipcu tego roku.

Telewizor Sony X900C 4K Ultra HD TV dostępny jest w dwóch wersjach, które różnią się przekątną ekranu. Mniejszy model ma 55-calowy wyświetlacz 4K i został wyceniony na 2499 dolarów. Natomiast większy telewizor dostał 65-calowy ekran i został wyceniony na 3999 dolarów. Nieco później, ale także latem tego roku, do sprzedaży trafi telewizor Sony X910C 4K Ultra HD TV, który ma ekran o przekątnej 75 cali! Cenę tego modelu ustalono na 5499 dolarów. Urządzenia można już zamawiać w sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

Warto dodać, że Sony X900C jest najcieńszym telewizorem 4K na świecie. Urządzenie zamknięto w obudowie o grubości zaledwie 4,9 mm. Telewizory pracują w oparciu o system Android TV, który zastąpił mało popularny Google TV. Dzięki temu uzyskujemy dostęp również do oferty Google Play, a więc muzyki, gier, aplikacji czy filmów.