Firma Toshiba jest w trakcie restrukturyzacji, co ma spowodować zmniejszenie liczby produktów wprowadzanych na rynek PC. Pomimo tego japoński koncern wciąż pracuje nad kilkoma nowymi rozwiązaniami, czego przykładem jest hybryda 2 w 1, która ma mieć premierę w I kwartale 2015 roku.

Toshiba Portégé Z20t oferować będzie 12.5-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920x1080 pikseli z opcjonalnym wsparciem dla digitizera Wacom. Pod maską kryje się natomiast procesor Intel Core M ze zintegrowaną grafiką Intel HD 5300, do 8 GB pamięci RAM oraz dysk SSD o pojemności do 256 GB. Nie zabraknie także 5 MP kamerki internetowej, kamery dedykowanej połączeniom wideo o matrycy 2 Mpx, portu microHDMI, microUSB, slotu na karty microSD, Bluetooth 4.0, modułu sieci bezprzewodowej pracujący w standardzie ac, a bateria pozwolić ma na do 8 godzin pracy. Sprzęt ma 20 mm grubości przy wadze 1,59 kilograma.

Stacja dokująca została natomiast wyposażona w: dodatkowy akumulator wydłużający czas pracy Toshiba Portégé Z20t w trybie laptopa do szesnastu godzin, dwa pełnowymiarowe porty USB 3.0, pełnowymiarowe wyjście HDMI, port VGA, a także Gigabit Ethernet.

Jak na razie nie poznaliśmy jeszcze ceny urządzenia, ale jest spora szansa, że Toshiba ujawni ją w trakcie zbliżających się targów CES.