Serwis znany do tej pory graczom przede wszystkim jako platforma do streamingu rozgrywki zamierza rozszerzyć spektrum swojej działalności. Na oficjalnym blogu marki czytamy, że podmiot zdecydował się na uruchomienie specjalnego projektu, w ramach którego na portalu będzie można zakupić produkcje wybranych deweloperów.

Przedstawiciele serwisu zdążyli podzielić się listą pierwszych partnerów, wśród których znalazły się marki takie jak Devolver Digital, Paradox Interactive, tiny Build, Ubisoft, Telltale Games czy 11bit. Tytuły wymienionych wyżej twórców wkrótce będzie można nabyć za pośrednictwem serwisu.

Możliwość zakupu gier nie pozostanie bez wpływu na znane do tej pory funkcje portalu. Przypomnijmy, ze na dzień dzisiejszy Twitch skupia wokół siebie wiele milionów graczy aktywnie korzystających z serwisu.

Wiele osób ogląda streamy gier w celu zobaczenia na własne oczy jak dana produkcja prezentuje się w rzeczywistej formie u innych graczy, co jak wiemy nierzadko może odbiegać od oficjalnych pokazów i zwiastunów. Ekipa pracująca nad rozwojem platformy z pewnością zdaje sobie z tego sprawę, dlatego postanowiła dodać nowe możliwości do swojego produktu.

Zakupu będzie można dokonać za pośrednictwem kliknięcia w przycisk znajdujący się pod okienkiem z materiałem video. Co istotne, z nawiązanej w ten sposób transakcji oprócz Twitcha i wydawcy danej gry skorzysta również twórca danego streamu oraz sam kupujący!

Streamer, którego film zmotywuje konsumentów do zakupu otrzyma 5% wartości transakcji, natomiast każdy nabywca decydujący się na zakup o wartości przekraczającej kwotę 4,99$ nagradzany będzie wirtualnymi prezentami, takimi jak odznaki czy specjalne emotikony.

Usługa przechodzi obecnie etap wewnętrznych testów, jednak do oddania jej w ręce użytkowników nie powinniśmy czekać zbyt długo. Według oficjalnego stanowiska Twitcha nowe opcje mają zadebiutować jeszcze wiosną, a ta już tuż tuż!