Ubisoft nie ma litości dla graczy oszukujących podczas rozgrywki The Division. Deweloper oświadczył, że zamierza zablokować całkowicie tym graczom dostęp do produkcji. W przygotowaniu jest specjalny system, którego zadaniem będzie sprawne wyłapywanie i karanie cheaterów. Nowa opcja ma zostać dodana do gry w kwietniowej aktualizacji.

Gra Ubistoft The Division Wallhacks

Korzystanie z kodów czy modów pozwalających na niekoniecznie uczciwe zdobycie przewagi nad innymi graczami to częsty proceder w wieloosobowych grach na PC-ty. Produkcja Ubisoftu nie odstaje w tym temacie od innych tytułów, jednak fakt ten nie uchodzi uwadze twórców, którzy nie zamierzają tolerować oszustów.

Kwietniowa aktualizacja gry prócz usprawnionowego systemu raportowania wprowadza nową politykę dotyczącą łamania regulaminu przez użytkowników. Idąc dalej: pierwsze oszustwo karane będzie trzydniową banicją, drugie, o wiele mniej przyjemne, poskutkuje całkowitym odebraniem dostępu i możliwości odpalenia The Division. W ręce graczy zostanie oddane narzędzie umożliwiające szybkie i sprawne zgłaszanie oszustów. Wszystko ma odbywać się za pomocą prostej komendy /report [nickname]. Po użyciu komendy do twórców zostanie przesłana informacja o podejrzanych zachowaniach danego użytkownika.

Studio Massive Entertainment zapewnia, że każde ze zgłoszeń będzie wnikliwie analizowane i na podstawie zebranych informacji zostaną podjęte odpowiedzialne decyzje.