UPC Polska rozszerza zasięg usługi UPC Wi-Free. Od teraz wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s mogą korzystać z bezpłatnej sieci hotspotów oferowanej w całym kraju, tam gdzie dostępne jest UPC.

UPC Wi-Free to usługa darmowego dostępu do Internetu UPC, niedawno wprowadzona pilotażowo w Sopocie i Krakowie. Teraz UPC postanowiło poszerzyć jej zasięg o kolejne polskie miasta w całym kraju. Liczba bezpłatnych hotspotów wzrosła właśnie do 200 tys. i będzie systematycznie powiększana do 600 tys. W przyszłości z usługi będzie można także korzystać w wybranych krajach Europy.

Jak skorzystać?
Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa pozwala na przeglądanie stron www, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.

Połączenie z UPC Wi-Free musi być skonfigurowane na każdym urządzeniu, które ma się łączyć z tą siecią. Aby zalogować się do sieci UPC Wi-Free jako login należy użyć loginu do systemu Moje UPC, jako hasło wpisać nr PESEL klienta. UPC rekomenduje zmianę hasła dostępu do sieci Wi-Free w systemie Moje UPC

Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925).

Bezpieczeństwo

Jak przekonuje operator, sieć UPC Wi-Free jest bezpieczna, a korzystanie z niej nie jest widoczne dla innych osób. Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Co więcej, modem emituje dwie oddzielne sieci, które w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych, co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

[Łukasz Szewczyk]