UPC wprowadza do Polski Horizon - nową platformę TV, która wyznacza trendy w korzystaniu z cyfrowej rozrywki. W ramach platformy Horizon, klientom udostępniony zostanie dekoder, który po raz pierwszy łączy w sobie TV, Internet i telefonię.
UPC ogłosiło kolejny etap wdrażania platformy Horizon. Obok mobilności i wielkoekranowości, które już są dostępne w ramach aplikacji Horizon Go, klienci będą mogli cieszyć się teraz bogactwem oferty linearnej i na życzenie. To wszystko dzięki dekoderowi Horizon, który łączy TV, Internet i telefonię, udostępniając użytkownikom szereg dodatkowych funkcji.

UPC Polska rozpoczęła już zapraszanie wybranej grupy klientów do wypróbowania platformy Horizon. Dla wszystkich klientów Horizon dostępny będzie na początku 2015 roku. (Już teraz na internetowej stronie operatora można znaleźć pierwsze promocje z nowym dekoderem)

Usługa Horizon pozwoli klientom UPC na korzystanie z atrakcyjnych funkcjonalności m.in. dostępu na ekranach TV do mediów społecznościowych takich jak Facebook, YouTube i Twitter, personalizację oferowanych treści na podstawie preferencji użytkownika, intuicyjne menu (interfejs) oraz, m.in. możliwość nagrywania do czterech programów podczas oglądania piątego. Pilot dekodera wyposażony jest w dwustronną klawiaturę QWERTY ułatwiającą korzystanie z Internetu na ekranie TV oraz wyszukiwanie programów i aplikacji. Komunikuje on się za pomocą technologii radiowej, a zatem nie musi być skierowany bezpośrednio w stronę dekodera.

UPC Polska kontynuuje wprowadzanie innowacyjnych usług w Polsce. Nasi klienci chcą oglądać swoje ulubione programy w dowolnym miejscu i czasie. Dlatego już wprowadziliśmy wieloekranową usługę Horizon Go, a także MyPrime Filmy i Seriale, oferujące nieograniczone możliwości oglądania szerokiego wyboru seriali i filmów. Teraz stawiamy kolejny ważny krok i wprowadzamy Horizon, zaawansowaną platformę rozrywki następnej generacji
- powiedział Ramiro Lafarga, prezes UPC Polska.

Horizon wyznacza nowe trendy w korzystaniu z nowoczesnej telewizji, dając naszym klientom mobilność, wieloekranowość i interaktywność w dostępie do najlepszej jakości treści z UPC. To zapewnia naszym klientom najlepsze doświadczenie w korzystaniu z telewizji w Polsce i umożliwia nieskończone możliwości interaktywnej rozrywki
- powiedział Grzegorz Esz, członek zarządu ds. marketingu UPC Polska.

Usługa Horizon oferuje:
  • personalizację - na podstawie programów oglądanych przez użytkownika Horizon zasugeruje treści, dobierając i stale aktualizując ofertę telewizyjną, odpowiadającą preferencjom użytkownika, co oznacza natychmiastowy dostęp do ulubionych gatunków filmowych, propozycji sportowych czy seriali
  • nagrywanie nawet czterech programów równocześnie podczas oglądania piątego;
  • zdalne nagrywanie z każdego miejsca na świecie poprzez aplikację;
  • automatyczne nagrywanie kolejnych odcinków seriali
  • zatrzymanie oglądanego programu na żywo i wznowienie oglądania w dowolnym momencie
  • aplikacje TV w tym media społecznościowe - np. Facebook czy YouTube;
  • nową, tematyczną kolejność kanałów (w przypadku dublujących się kanałów SD i HD zostawiono tylko kanały HD)
  • przejrzyste, intuicyjne menu (interfejs)
  • działający w technologii radiowej pilot z klawiaturą QWERTY, ułatwiający m.in. korzystanie z internetu na ekranie telewizora, wyszukiwanie programów i aplikacji.

[Łukasz Szewczyk]