Polska firma Vrizzmo również zauważyła duży potencjał w goglach wirtualnej rzeczywistości i wprowadziła na rynek model VR, który ma zdobyć część rynku. Pomimo, że doczekaliśmy się już wielu konstrukcji tego typu, to wygląda na to, że jest jeszcze wiele do poprawy.

Vrizzmo VR podobnie jak inne mniej zaawansowane konstrukcje tego typu będą potrzebowały podłączenia smartfona o ekranie od 4,5 do 5,7 cala. Nowość otrzymała podwójne soczewki, które nie zniekształcają sferycznie obrazu. Oprócz tego nowe okulary są zgodne z Google Cardboard i innymi urządzeniami wirtualnej rzeczywistości. To pozwoli na wykorzystanie aplikacji stworzonych na inne systemy VR. Poza tym przygotowano emulację programową Oculus Rift. Wymiary gogli to 169 x 90 x 80 mm. Na ich pokładzie znajdujemy kilka przycisków. Design może być zmieniany poprzez specjalne nakładki nawiązujące do różnych gier.

To sprawia, że nowe okulary są bardzo uniwersalne. Ich cena wyniesie 399 złotych, co pozwala rywalizować z podobnymi modelami z zagranicy. Zobaczymy czy Vrizzmo VR podbiją serca polskich i nie tylko graczy.