Firma WD zaprezentowała nową rodzinę przenośnych dysków twardych My Passport Ultra. Kompaktowa, szczupła obudowa (dostępna w 4 kolorach), szybkie przesyłanie plików (USB 3.0), integracja z kontem Dropbox oraz dodatkowe zabezpieczenia w postaci aplikacji do backupu (WD SmartWare Pro) to niewątpliwe zalety tego urządzenia. Dostępny w 3 pojemnościach: 500 GB, 1 TB oraz 2 TB, dysk ten posiada zintegrowane z Dropboxem oprogramowanie do automatycznego backupu plików WD SmartWare Pro, szyfrowanie sprzętowe oraz ochronę hasłem, która zabezpieczy dane przed niepowołanych do nich dostępem. Dołączony do zestawu pokrowiec pomoże chronić go podczas transportu z miejsca na miejsce.

WD My Passport Ultra łączy w sobie wszystko to, co najatrakcyjniejsze w naszych dyskach serii My Passport: USB 3.0, szeroki wybór kolorów i pojemności, a także najlepsze zabezpieczenie sprzętowe i programowe. Dzięki temu stworzyliśmy przenośny cyfrowy "sejf" dla aktywnego użytkownika - wyjaśnia Jim Welsh, wiceprezes i dyrektor wykonawczy grupy produktów marki WD i elektroniki użytkowej. - Dodanie technologii WD SmartWare Pro, wyposażonej w funkcje automatycznego tworzenia kopii zapasowej oraz ochrony hasłem, do jednego z najszybszego w branży interfejsów i dysków o dużej pojemności, da naszym klientom wygodę i spokój ducha, aby mogli cieszyć się, dzielić i chronić ich najcenniejsze pliki gdziekolwiek się znajdują.

WD My Passport Ultra

Automatyczne kopie zapasowe z opcją przechowywania w chmurze

Chroń cenne wspomnienia: program WD SmartWare Pro automatycznie tworzy kopie zapasowe. Kopie zapasowe plików mogą być przechowywane na dysku lub w chmurze, na koncie Dropbox użytkownika.

Bardzo szybkie przesyłanie danych

Po podłączeniu do portu USB 3.0 dysk My Passport Ultra umożliwia błyskawiczne otwieranie i zapisywanie plików. Przesyłanie danych odbywa się do 3 razy szybciej niż przez interfejs USB 2.0.

Niewielki dysk przenośny o wysokiej pojemności

Idealny dodatek do Twojego Ultrabooka i innych lekkich komputerów przenośnych. Pojemność do 2 TB w zgrabnej, małej obudowie.

Ochrona plików

Program WD Security umożliwia zabezpieczenie dysku hasłem, a szyfrowanie sprzętowe chroni pliki przed dostępem nieuprawnionych osób.

Pełna współpraca z systemem Windows 8

Aplikacja WD dla systemu Windows 8 ułatwia wyszukiwanie plików multimedialnych zapisanych na dysku My Passport Ultra. Zawartość jest automatycznie porządkowana i wyświetlana, tak aby znalezienie poszukiwanego zdjęcia, filmu lub utworu było jak najprostsze.

Elegancka konstrukcja i duża pojemność

Chociaż dysk ma tylko pół cala grubości (12,8 mm; model 500 GB), jest bardzo szybki i oferuje mnóstwo miejsca na Twoje cenne pliki.