W opublikowanych niedawno wynikach analizy sprzedaży Chromebooków widzimy, że rok 2014 był bardzo udany dla ich producentów. W tym okresie prawie podwojono sprzedaż tych urządzeń w porównaniu do 2013 roku. Wiele wskazuje, że w kolejnych miesiącach powinniśmy spodziewać się kolejny wzrostów.

W bieżącym roku Chromebooki nadal radzą sobie bardzo dobrze. W 2014 roku sprzedano aż 5,73 miliona tego typu urządzeń, czyli o 94% więcej niż w roku 2013. Większość z nich była zakupiona przez instytucje edukacyjne, chociaż w USA komputery te nabyło również wielu użytkowników indywidualnych. Najlepiej przenośne sprzęty "schodzą" w Ameryce Północnej, która stanowi 84% wszystkich modeli. Na drugim miejscu mamy region EMEA, dalej Azję i Amerykę Południową. Według analityków zakupione Chromebooki w większości były dodatkowym sprzętem, a nie głównym urządzeniem do pracy.

Według przewidywań na kolejne lata nadal powinniśmy oczekiwać wzrostów, ale już mniejszych niż do tej pory. W roku 2015 sprzedaż może wynieść 7,3 miliona sztuk ,a w roku 2016 ok. 8 milionów. Taki mały wzrost może być podyktowany wprowadzeniem przez Microsoft tanich laptopów z Windowsem, które są mocno promowane. Chromebooki najlepiej sprzedaje obecnie Acer, a na drugim miejscu jest Samsung. Ten pierwszy sprzedał 2 miliony urządzeń, a drugi 1,7 miliona.