Zwolennicy kart graficznych Nvidia GeForce i AMD Radeon skaczą sobie wzajemnie do gardeł od zarania dziejów, i nie trzeba głęboko przeszukiwać forów internetowych, aby natrafić na ostrą wymianę zdań pomiędzy fanami obu marek. Jak się okazuje, nadmierne przywiązanie do swojej konfiguracji sprzętowej w skrajnych przypadkach przybiera zdecydowanie zbyt duże rozmiary...

Aleksandr Trifomow przyznał się do zarzutu morderstwa swojego kolegi, Jewgienija Liulina. Obaj panowie spotkali się kilka miesięcy temu z okazji obchodzonego w Rosji Dnia Programisty. Byli bowiem starymi znajomymi zatrudnionymi niegdyś jako programiści w firmie Elektrovypryamitel. Podczas zakrapianego alkoholem spotkania doszło pomiędzy nimi do kłótni, która skończyła się tragedią.

Zdarzenie miało miejsce 16 września ubiegłego roku. Rozmowa pomiędzy Liulinem i Trifomowem zeszła na niebezpieczny tor wraz z pojawieniem się gorącego tematu różnic pomiędzy układami GeForce i Radeon oraz, naturalnie, wyższości jednych nad drugimi.

Kiedy argumenty werbalne nie obroniły Nvidii w dyskusji, Trifomow zdecydował się na podjęcie drastycznych środków, zadając Liulinowi dwa ciosy w głowę siekierą oraz kilkanaście dźgnięć nożem kuchennym. Następnie przetransportował swoim samochodem zwłoki na odludzie, gdzie spalił je oraz pozbył się telefonu Liulina, topiąc go w rzece.

Policja dotarła do mordercy kilka dni później. Trifomow został skazany wyrokiem sądu na 9 i pół roku pozbawienia wolności.