Do sieci wyciekła nowa kompilacja systemu Windows 10 Technical Preview - build z numerem 10061. Jeśli jednak już odpalacie Google w celu poszukiwania linku do systemu, to możecie o tym zapomnieć. Z prostej przyczyny. Nowej kompilacji i tak nie zainstalujecie.

Poprzednie kompilacje Windows 10 Technical Preview, które wyciekały do sieci, zabezpieczone były tym samym algorytmem. Zdaje się jednak, że Microsoft zmodyfikował zabezpieczenia i tym samym systemu nie na da się zainstalować.

Jak dobrze pamiętamy, build z numerem 10061 jest tą samą kompilacją "dziesiątki", która jakiś czas temu pojawiła się w Windows Update z buildu 10056, który także wyciekł do sieci. Niemniej, oprogramowania i tak nie można było zainstalować, gdyż kompilacja 10061 przeznaczona jest wyłącznie dla pracowników Microsoftu.

Warto dodać, że nie jest to najnowsza znana kompilacja Windows 10 Technical Preview. Domyślamy się, że Microsoft w niedługim czasie udostępni publicznie nową kompilację Windows 10. Tym samym nie warto instalować buildów, które wyciekają do sieci.