Gigant rynku smartfonów w Chinach zamierza już we wrześniu rozpocząć sprzedaż własnych smartfonów w państwach afrykańskich. Nie będzie jednak robić tego samodzielnie, a poprzez lokalnego dystrybutora.

Xiaomi obecnie sprzedaje własne smartfony tylko na terenie kilku państw azjatyckich oraz w Brazylii. Firma ma jednak większe plany związane z ekspansją i już w przyszłym miesiącu ma zamiar uruchomić sprzedaż na terenie państw afrykańskich.

Xiaomi nie będzie jednak samodzielnie sprzedawać produktów w Afryce. Sprzedażą zajmie się lokalny dystrybutor - Mobile in Africa Limited, który działa nie terenie 50 państw Afryki Subsaharyjskiej. Dowiadujemy się, że na terenie 14 państw (nie wiemy jakich) powstaną lokalne sklepy. Podobne do tych, które ma Xiaomi w Chinach.

Wiemy, że pierwszymi smartfonami Xiaomi sprzedawanymi w państwach afrykańskich będą modele Mi 4 oraz Redmi 2. Pierwszy jest flagowcem z zeszłego roku, a drugi tańszym telefonem. Smartfony trafią do sprzedaży w Afryce we wrześniu.

Jak zapewne dobrze wiecie, Xiaomi nie sprzedaje własnych smartfonów na terenie Europy. Można je zakupić jedynie poprzez pośredników. Firma powstała ponad 5 lata temu jako mały startup i obecnie jest jednym z największych producentów smartfonów na całym świecie i liderem w Chinach, które są największym rynkiem smartfonów, gdzie w skali kwartału sprzedawanych jest około 100 mln sztuk tego typu urządzeń.