Wszystko wskazuje na to, że wkrótce będzie nam dane zagrać w odświeżoną wersję kultowej gry Duke Nukem 3D z 1996 roku. Poniżej możecie rzucić okiem na pierwsze grafiki z nowej wersji gry. Jeśli jednak macie nadzieję, że Duke Nukem 3D: World Tour pozwoli Wam na rozgrywkę z współczesną oprawą wizualną, musimy Was rozczarować. Twórcy zdecydowali się jedynie na drobne ulepszenia i przystosowanie produkcji do dzisiejszego sprzętu. Czy to źle? Można by podyskutować... ;)

Duke Nukem World Tour 1

Oficjalnych informacji na razie niestety brak, jednak na stronie internetowej dukenukem.com widoczny jest zegar, który odmierza czas do 3 września, do godziny 2:00 w nocy. Warto przypomnieć, że tego roku gra będzie obchodzić swoje dwudzieste urodziny, więc udostępnienie graczom odświeżonej edycji z pewnością byłoby dobrym sposobem na uczczenie rocznicy.

Duke Nukem World Tour 2

Jak widać na załączonych obrazkach podstawowe założenia zostały zachowane, antagoniści w dalszym ciągu są obiektami 2D. Względem oryginału zostało nieco poprawione oświetlenie.

Duke Nukem World Tour 3

Przypomnijmy tymczasem, że rok temu Randy Pitchford zdradził, że Gearbox Software pracuje nad nową grą o przygodach Duka Nukema. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że nowa gra zadebiutuje razem z Duke Nukem 3D: World Tour. Na ten temat jednak brakuje większej ilości przesłanek. Pozostaje więc czekać do końca odliczania!