Carbon Studios, nasze niezależne, rodzime studio deweloperskie z siedzibą w Gliwicach, ogłosiło powstanie nowego projektu gry w wirtualnej rzeczywistości (VR) pod nazwą The Wizards. Pomysł, który nadał grze podwaliny, zrodził się w trakcie VR Funhouse Game Jam gdzie twórcy zaprezentowali prototyp gry.

Jak sama nazwa wskazuje gra ma pozwolić nam wcielić się w młodego, władającego czterema żywiołamu czarodzieja, który broni swojego terytorium przed hordami nacierających przeciwników. Za pomocą zaklęć wytworzonych poprzez ruchy kontrolerami będziemy ciskać błyskawicami, tworzyć magiczne tarcze czy miotać kulami ognia. Twórcy zapowiadają w pełni immersyjną i intuicyjną rozgrywkę w pięknym, baśniowym świecie napędzanym silnikiem Unreal Engine 4.

The Wizards to drugi tytuł na platformy VR, nad którym pochyliłli się magicy z Carbon Studios. Pierwsza gra - Alice VR - miała premierę w Październiku 2016 roku i została uznana najlepszą grą VR w czwartej edycji Pixel Heaven, festiwalu gier retro oraz indie.
Premiera gry zapowiadana jest na 2017 i choć nie podano dokładnej daty, to ze względu na skromną ilość materiałów z rozgrywki można przypuszczać, że będzie to raczej jego końcówka.