Zgodnie z pierwotnymi plotkami w nowym GoPro Hero 4 otrzymamy tryb wideo 4K z klatkażem 30fps'ów i na dodatek wbudowany wyświetlacz. Niestety, obie te funkcje nie będą dostępne w tym samym aparacie. Zamiast tego będą dwa różniące się modele.
Model najbardziej zaawansowany Hero 4 Black da nam nowe i szybkie tryby graficzne. Natomiast wygodny wbudowany wyświetlacz będzie jako standard w modelu Hero 4 Silver.

GoPro Hero 4 Black

Nowy HERO 4 Black działa z siłą nowego procesora, który podwaja wydajność poprzedniego GoPro. Jest on reklamowany jako "najbardziej zaawansowany GoPro Ever", co ma poprawiać jakość obrazu. Nowy model Black przechwyci wideo 4K z prędkością 30 klatek na sekundę w stosunku do maksymalnych 15fps w poprzednich modelach.

Gopro Hero 4 Black

Oto dostępne rozdzielczości i częstotliwości odświeżania:
  • 4K przy 30fps,
  • 2,7K w 50fps,
  • 1440p przy 80fps,
  • 1080p, 960p i 720p w 120fps

Tryb klatkażu 240fps dostępny jest w obu modelach jedynie w trybie 480p. Zobacz tabelę na końcu artykułu.

W przypadku obrazów nieruchomych, czyli zdjęć będziesz w stanie ustrzelić do 30 klatek na sekundę w trybie pełnej matrycy 12 Mpx.

Gopro Hero4 Black - Czarny przód Kamery

Przechwytywanie dźwięku audio jest również poprawione. Producent chwali się 2 krotni większym zakresem przechwytywania sygnału.

Z przodu aparatu jest niezwykle szerokokątny szklany obiektyw, który możemy ustawić na trzy różne pola widzenia: Ultra Szeroki (Ultra Wide), Średni (Medium) i Wąski (Narrow).

Dużą nowością są ręczne ustawienia dostępne zarówno do zdjęcia jak i videofilmowania. Dostępne mają być ustawienia związane z ekspozycją ustawieniami ISO i więcej.

Aparat jest wodoszczelny tak samo jak wersja Hero3+ czyli do 40 m. Inne wbudowane funkcje to: Wi-Fi, Bluetooth, ustawienia ekspozycji dla nocnego nagrywania, "HiLight Tag" czyli funkcja znakowania kluczowych momentów nagrania, funkcja QuikCapture powoduje włączenie i start, nagrywania za pomocą jednego przyciśnięcia. Nowością też ma być automatyczny tryb Low Light, znany już z wersji Hero 3, ale wtedy trzeba go było ustawiać ręcznie.

Co do zgodności wstecznej, modele Black i Silver będą zgodne z wszystkimi akcesoriami i systemami montowania.

GoPro Hero 4 Silver

Model GoPro Hero 4 Srebrny nie zaoferuje nagrywanie wideo 4K przy 30 klatkach na sekundę (tylko jak poprzednia wersja z klatkażem 15fps), ale za to jest to pierwszy GoPro, który oferuje wygodny i wbudowany wyświetlacz dotykowy.

Gopro Hero4 4 Silver z Ekranem

Sterowanie będzie dostępne za pomocą dotykowego ekranu za pomocą przesuwania po ekranie i tapnięć.

Model Silver będzie w stanie uchwycić obraz:
  • 4K przy 15fps,
  • 2,7K przy 30fps,
  • 1440p przy 48fps,
  • 1080p przy 60fps,
  • 960p przy 100fps
  • 720p w 120fps.

Gopro Hero 4 Silver tył z Ekranem

Model Srebrny może być szczególnie przydatny do fotografii, dzięki wyświetlaczowi mamy wygodę kadrowania, a parametry pozwolą nam na zrobienie 30 zdjęć na sekundę z pełnej rozdzielczości 12 megapikseli.

Pozostałe funkcje, takie jak Wi-Fi, Bluetooth, HiLight Tag, QuikCapture, wodoodporność są prawie identyczne jak w modelu GoPro Hero 4 Black.

Inne akcesoria

Wraz z nowymi aparatami staną się dostępne nowe akcesoria, między innymi matowa obudowa do bardziej ukradkowych zdjęć (podobnie jak wcześniej już znana obudowa czarna). Pojawi się też nowa ładowarka, bardziej poręczna z funkcją jednoczesnego ładowania dwóch akumulatorów, poręczny wodoodporny pilot i uchwyt, który trzyma aparat na powierzchni wody.

Ceny i dostępność

Warto dodać że nowe modele jedynie częściowo zastąpią ofertę. Na rynku pozostaną poprzednie modele GoPro Hero3+ Plus:
Biały (White), Srebrny (Silver) i dojdzie zupełnie nowy budżetowy model, plasowany prawdopodobnie nawet poniżej GoPro Hero3+ White ale ma być wyposażony od razu w ekran LCD a Jego nazwa to po prostu GoPro Hero.

Wszystkie modele: Hero3 i Hero4

Specyfikacja Techniczna

Specyfikacja Techniczna