iPhone 5c był swoistym eksperymentem Apple. Telefon, który pojawił się na rynku w 2013 roku obok iPhone'a 5s, nie odniósł spektakularnego sukcesu, ale być może seria C nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jeden z szefów chińskiego oddziału firmy analitycznej IHS twierdzi, że iPhone 6c trafi na sklepowe półki w połowie 2016 roku.

Po zebraniu informacji z różnych źródeł podejrzewamy, że urządzenie zostanie wyposażone w 4-calowy wyświetlacz, procesor Apple A9 znany z iPhone'a 6s oraz metalową obudowę. Zabraknie w nim natomiast obecnej w najnowszych iPhone'ach technologii 3D Touch. iPhone 6c miałby być urządzeniem przeznaczonym dla nieco mniej zamożnych użytkowników.

Naszym zdaniem, iPhone 6c miałby większe szanse na rynkowe powodzenie od swojego poprzednika. Jest wiele osób, które nie przywiązują wielkiej wagi do suchej specyfikacji, więc nie będą przeszkadzały im starsze, ale przecież wciąż wydajne, podzespoły. Do tego, nie każdy wielbiciel Apple jest do końca przekonany do 4,7-calowych wyświetlaczy w najnowszych modelach. A dobre, 4-calowe telefony właściwie na dobre zniknęły już z rynku.